جشنواره شبهای فرهنگی شهر جهانی یزد
پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶
0 نظر
1426 بازدید

شبهای فرهنگی یزد با حضور شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در برج میلاد تهران برگزار گردید.

 

در راستای جشنواره تابستانی برج میلاد، شب‌های فرهنگی شهر جهانی یزد روزهای 13، 14 و 15 شهریور 96، از ساعت ۱۸ تا ۲۳، در محل فضای باز برج میلاد تهران با مشارکت یونسکو واداره‌کل میراث‌‌فرهنگی این استان برگزار شد و مورد استقبال پرشور مردم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی تعاونی تبلیغات پرواز، جشنواره ی شب های فرهنگی یزد با عنوان اولین جهانشهر ایرانی، طی روزهای 13 تا 15 شهریور ماه در برج میلاد برگزار شد. در طول این مراسم که به ابتکار معاونت گردشگری برج میلاد انجام گرفت، بازدیدکنندگان با شاخص های مردم شناسی، هنر، صنایع دستی و فرهنگی یزد بیشتر آشنا شدند.علاقه‌مندان با شرکت در این جشنواره، ضمن آشنایی با شهر تاریخی و جهانی یزد، در کارگاه‌ تولید صنایع‌دستی یزد نیز شرکت نموده و از غرفه‌های معرفی فرهنگ دارالعباده در گذر تاریخ، محصولات صنایع‌دستی استان و سوغات شهر یزد نیز بازدید کردند.

از این جشنواره  فرهنگی که به‌منظور ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر در انسجام هویت ملی و توسعه گردشگری استان برگزار شد، شخصیت های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی بازدید به عمل آوردند که از آن جمله می توان به حضور دکتر عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهندس بیطرف معاون وزیرنفت، استاندار یزد، شهردار و اعضای شورای شهر ، رییس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریسس میراث فرهنگی و گردشگری استان ، حجت الاسلام محمد صدوقی وبسیاری دیگر از فرهیختگان یزدی و... اشاره کرد.

همچنین از برنامه های جنبی این جشنواره می توان به برگزاری سمینارهای جانبی آن از جمله همایش خیرین یزدی، همایش آب و همایش پزشکان یزدی نیز اشاره نمود.

شایان ذکر است جشنواره شب‌های فرهنگی شهر جهانی یزد به همت بنیاد اندیشه و احسان توحید و شرکت تعاونی تبلیغات پیشگامان پرواز به عنوان مجری طرح و با مشارکت و همراهی یونسکو، اداره‌کل میراث‌‌فرهنگی استان یزد، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، برج میلاد تهران، گروه تعاونی پیشگامان، موسسه فرهنگی هنری شهر هنر و رسانه پرواز و... برگزار گردید.  

پیشگامان
شهر هنر و رسانه پرواز
ارشاد
نشریه تخصصی شهر رویایی پرواز
پرواز
آژانس تبلیغاتی
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر