پردرآمد ترین سایت های اینترنتی جهان
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
0 نظر
1290 بازدید

پردرآمد ترین سایت های اینترنتی جهان معرفی شدند

در دنیای امروز اینترنت به جزء اصلی زندگی همه ما تبدیل شده است. کسب درآمد ازیک وبسایت می تواند یکی از راه های پر سود برای امرار معاش به حساب آید.
 بسیاری از وبسایت ها با بمباران اطلاعاتی و قرار گرفتن در معرض کاربران در دنیای مجازی به درآمد زایی می رسند. بعضی از این پورتال ها حالا دیگر با سبقت گرفتن از دیگران در همه جای جهان مشغول کسب درامد هستند.

شرکت های معروف
در زیر به ۱۰۰ عدد از پردرآمد ترین سایت های اینترنتی جهان از لحاظ حجم درآمد سالیانه نگاهی می اندازیم:

۱٫ گوگل
درآمد سالیانه: ۲۱ میلیارد دلار
حالا دیگر نمی توان زندگی را بدون گوگل تصور کرد. شرکت اینترنتی گوگل در زمینه ارائه محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت نظیر محاسبات ابری، جستجو، نرم افزار و فناوری های تبلیغات آنلاین تخصص دارد. موسسان این شرکت لری پیج و سرگی برین هستند. مقر اصلی غولل اینترنتی گوگل در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

۲٫ آمازون
درآمد سالیانه: ۱۹ میلیارد دلار
آمازون به عنوان یک شرکت بسیار موفق آمریکایی در زمینه تجارت الکترونیک، توسط جف بزوس در سال ۱۹۹۴ میلادی پایه گذاری شد. این شرکت کار خود را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین شروع کرد و در ادامه به فروش محصولات متنوع دیگری از جمله ابزار های الکترونیکی، غذا،، جواهرات، پوشاک، مبلمان و بازی های ویدیویی پرداخت. آمازون به خاطر کتاب خوان دیجیتالی Kindle، تبلت ها و گوشی Fire خود معروف است.

۳٫ یاهو
درآمد سالیانه: ۷٫۲ میلیارد دلار
شرکت اینترنتی چند ملیتی یاهو بیش از همه به خاطر موتور جستجوگر Yahoo Search و پورتال اینترنتی بی نهایت محبوب خود معروف است. این شرکت را جری یانگ و دیوید فیلو تاسیس کردند. یاهو خدمات اینرتنی متعددی از قبیل Yahoo Mail، Yahoo News و Yahoo Groups راا عرضه می کند.

۴٫ eBay
درآمد سالیانه: ۶٫۲ میلیارد دلار
پیر امیدیار در سال ۱۹۹۵ میلادی eBay Inc. را راه انداخت. این شرکت فعال در زمینه تجارت الکترونیکی وبسایت eBay.comm را در حوزه های حراج و خرید اداره می کند.

۵٫ MSN/Live
درآمد سالیانه: ۳٫۲ میلیارد دلار
Microsoft Network در سال ۱۹۹۵ میلادی در قالب مجموعه ای از وبسایت ها و خدمات اینترنتی توسط مایکروسافت شورع به کار کرد. نام برند MSN برای تبلیغ دیگر خدمات مبتنی بر اینترنت نظیر Messenger و Hotmaill مورد استفاده قرار گرفت.

۶٫ PayPal
درآمد سالیانه: ۲٫۲۵ میلیارد دلار
PayPall توسط الون ماسک، کن هاوری، لوک نوسک، مکس لوچین و پیتر تیل تاسیس شد. این کسب و کار تجارت الکترونیکی اجازه انتقال پول از طریق اینترنت را به ما می دهد.

۷٫ iTunes Store
درامد سالیانه: ۱٫۹ میلیارد دلار
فروشگاه رسانه دیجیتال iTunes Store از سال ۲۰۰۳ تاکنون به وسیله Apple Inc. اداره شده است. از سال ۲۰۱۰ تا به حال، iTunes music نقش بزرگ ترین فروشنده موسیقی در جهان را ایفا می کند. تا امروز، این فروشگاه تعداد زیادی از کاربران محصولات آیفون و آیپد را به سویی خود کشانده است.

۸٫ رویترز
درآمد سالیانه: ۱٫۸ میلیارد دلار
این آژانس خبری جهانی در سال ۱۸۵۱۱ میلادی افتتاح شد. وبسایت رویترز یک منبع بسیار محبوب خبر در سرتاسر جهان است. افراد مختلف اخبار این سایت را به دلیل محتوای غنی و به روز شده آن می پسندند.

۹٫ Priceline
درآمد سالیانه: ۱٫۸۸۴ میلیارد دلار
این وبسایت تجاری در رابطه با هزینه های سفر مثل بلیت پرواز و رزرو هتل تخفیف هایی را پیشنهاد می دهد. Priceline توسط جی اس. واکر در سال ۱۹۹۷۷ میلادی راه اندازی شد.

۱۰٫ Expedia
درآمد سالیانه: ۱٫۴۴۷ میلیارد دلار
شرکت وبسایت سفر Expedia در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط ریچ بارتون و لوید فرینک برای کمک به مشتریان جهت رزرو هتل، بلیت های پرواز و دیگر امور مربوط به سفر شروع به فعالیت کرد.
 همه این اسامی برای کاربران نیمه حرفه ای اینترنت آشنا هستند و این خود مصداق موفقیت و محبوبیت این وبسایت ها به حساب می آید.

منبع: mbanews.ir

۰۲-amazon-story

۰۱-google

۰۴_ebay

۰۳_yahoo

۰۶_paypal-company-1

۰۵_msn

۰۸_reuters

۰۷_itunes

۱۰_expedia-company

۰۹_priceline

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر