سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود
سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵
0 نظر
1183 بازدید

سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود

در این تبلیغ، ایده ای بسیار خلاقانه و جالب از فروشگاه لباس کلمبیا در سانتیاگو را مشاهده می کنید. در این کمپین خلاقانه آژانس تبلیغاتی Prolam Y&R به مدیریت هنری Fabrizio Capraro, Renzo Vaccaro و مدیریت خلاقیت Tony Sarroca  که در شیلی-سانتیاگو اجرا شده است تصویر سیل زدگان را بر بدنه ی مجتمع مسکونی در سمتی از ساختمان که کولرهای گازی وجود دارد ایجاد کرده است. این کمپین که حالت رازگونه و معما دارد دارای چند نکته قابل اهمیت است، نخست آنکه برای رساندن پیام از کولرهای نصب شده بر روی ساختمان استفاده شده به گونه ای که تعدادی از کولرها درون تابلو تبلیغاتی قرار گرفته اند و البته برای وجود کولرها هیچ هزینه ای نشده است، از این رو می توان این کمپین خلاقانه را در زمره ی تبلیغات چریکی-گوریلا مارکتینگ قرار داد.
از طرفی تصویری که در این تبلیغ خلاقانه به کار رفته است مربوط به سیل زدگان می باشد که هر بیننده ای در نگاه تصورمی کند که این کمپین مربوط به حمایت و کمک به سیل زدگان است اما نکته رازگونه ای که در این تصویر وجود دارد این است که تمام افراد در تصویر لباس آستینن کوتاه پوشیده اند که محصول این فروشگاه است و فروش آن هدف اصلی این کمپین است. پیامی که این تبلیغ بر روی آن استوار است و بر روی تصویر نیز قابل مشاهده است:
 EL AIRE QUE ENFRIA TO HOGAR CALIENTA EL MUNDO,STOP GLOBAL WARMING

سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود، گرم شدن زمین را متوقف کنید.

و بالاخره آخرین نکته که در این تبلیغ وجود دارد این است که همانطور که از پیام بر روی تصویر مشخص است این تبلیغ قصد بیان این مطلب را دارد که کولرهای گازی باعث افزایش گازهای گلخانه ای و به تبع آن گرم شدن زمین می گردند. فروشگاه کلمبیا از این مطلب استفاده کرده و به مردم میگوید به جای استفاده از کولرهای گازی و آسیب رساندن به جو زمین از لباس های آستین کوتاه این فروشگاه خرید و استفاده نمایید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر